DLA KOGO?

Trening medyczny jest dedykowany osobom wracającym do sportu po kontuzjach, osobom z wadami postawy i dolegliwościami bólowymi bez względu na wiek.

JAK DZIAŁA?

Pomaga wzmocnić ciało po przebytych kontuzjach i niweluje ryzyko przyszłych urazów. Zwalcza ból, usprawnia oraz koryguje Twoją postawę.

GDZIE?

W Łodzi i okolicach. Twój dom, plener, moje kameralne studio – Ty wybierzesz co Ci najbardziej odpowiada.

Powrót do ćwiczeń po długiej przerwie spowodowanej kontuzją może być bardzo trudny. Masz motywację, chcesz odzyskać sprawność i siłę po operacji lub zabiegu, ale nie masz pomysłu jak to zrobić. Być może od jakiegoś czasu dręczą Cię bóle mięśniowe lub nie potrafisz do końca określić, co tak naprawdę Ci dolega, tu przychodzi Twoja deska ratunku w postaci treningu medycznego. Pomiędzy wizytą u fizjoterapeuty a zabiegiem czy operacją, której już się obawiasz (sprawdzimy, czy jest tak źle, jak myślisz!) jest też właśnie taki rodzaj treningu. Ma na celu dokładne zdiagnozowanie źródła problemu i wprowadzenie jak najefektywniejszego programu naprawczego.

CZYM JEST TRENING MEDYCZNY?

Trening medyczny łączy w sobie kwalifikacje trenera personalnego, trenera przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuty. Ma na celu znalezienie balansu i równowagi pomiędzy mobilnością naszego aparatu ruchu, a jego stabilnością. Mówiąc prościej, jest to rodzaj treningu poprawiający zakresy ruchomości Twojego aparatu ruchu jednocześnie wzmacniający struktury mięśniowe, które mają go stabilizować.

Trening medyczny rekomendowany jest dla:

  • zawodników chcących wrócić do uprawiania sportu po przebytej kontuzji,
  • seniorów z dysfunkcjami aparatu ruchu,
  • osób z dolegliwościami bólowymi,
  • młodzieży i dorosłych z wadami postawy,
  • każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i być sprawny oraz aktywny jak najdłużej.

CZYM RÓŻNI SIĘ TRENING MEDYCZNY OD TRENINGU MOTORYCZNEGO?

Tych dwóch rodzajów treningów nie można ze sobą mylić. Trening medyczny nastawiony jest na pracę z Twoją mobilnością, a także stabilnością i koordynacją ruchową. Ma na celu poprawę Twojej sprawności oraz wyeliminowanie dysfunkcji ruchowych organizmu poprzez dobrze dobrany zestaw ćwiczeń.  Trening motoryczny natomiast skupia się na poprawie Twoich zdolności motorycznych takich jak: szybkość, siła, wytrzymałość czy gibkość.

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ ZE MNĄ TRENING MEDYCZNY?

Podczas treningu o charakterze medycznym dbam o to, byś mógł odzyskać sprawność w sposób jak najbezpieczniejszy dla Ciebie. Układam trening w zależności od rodzaju Twojego problemu. Inny trening wykona piłkarz chcący odbudować i wzmocnić mięśnie po przebytej operacji zerwanych więzadeł, a jeszcze inny trening zrobi senior, który ma problem z poruszaniem się. Te dwie przykładowe osoby łączy jedno: chcą być sprawne. Różnica jest jednak taka, że piłkarz planuje wrócić na boisko i zacząć znów spełniać swoje piłkarskie pasje, a senior marzy o tym, by każdy ruch nie sprawiał bólu i trudności.

Moje doświadczenie zdobyte w pracy z Klientami bólowymi, a także doświadczenie z boiska (trenowałam piłkę nożną i wiem co to spalony 🙂 ) przyniosło mi solidną dawkę wiedzy z zakresu pracy z dolegliwościami bólowymi. Moja piłkarska przeszłość dużo wniosła w moje trenerskie umiejętności. Wiele lat obserwowałam i uczyłam się o różnorodności występujących w piłce nożnej (także w wielu innych dyscyplinach sportowych) urazów i kontuzji. Dobiorę odpowiednie ćwiczenia odbudowujące Twoje mięśnie po urazie, ćwiczenia dające najlepsze efekty. Poczuj się bezpiecznie. Zapisz się do mnie na trening i usprawnij się razem ze mną!