DLA KOGO?

Trening funkcjonalny jest przeznaczony dla każdego. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

JAK DZIAŁA?

Wzmacnia ciało, wysmukla sylwetkę oraz usprawnia narząd ruchu. Pomaga w codziennym funkcjonowaniu.

GDZIE?

W Łodzi oraz okolicach. Miejsce treningu nie ma znaczenia. Twój dom, moje kameralne studio treningowe czy okoliczny park – tak jak Ci najwygodniej.

CZYM JEST TRENING FUNKCJONALNY?

Trening funkcjonalny to rodzaj treningu, mający na celu wzmocnić mięśnie i poprawić zdrowie oraz jakość życia, bez specjalnego rozrostu mięśni. To idealna opcja dla kobiet, które chcą wzmocnić całe swoje ciało, ale również osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, osób pracujących w pozycji siedzącej czy zawodników w okresie roztrenowania. Jak sama nazwa wskazuje, trening ten ma pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Polega na naśladowaniu ruchów, które wykonujemy każdego dnia np. wstawanie z łóżka, wchodzenie po schodach czy siadanie na krześle. Wszystkie te ruchy są wielokrotnie powtarzane ze zwiększoną intensywnością.

CO DAJE TRENING FUNKCJONALNY?

Zalet treningu funkcjonalnego jest mnóstwo. Taki rodzaj treningu wzmacnia całe Twoje ciało, co niweluje występowanie urazów w przyszłości. Podczas treningu funkcjonalnego pracuje dużo partii mięśniowych, a przy tym często zaniedbywane przez wielu ludzi mięśnie głębokie. To one właśnie odpowiadają za stabilizację kręgosłupa i utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Podczas ćwiczeń poprawia się Twoja koordynacja ruchowa, gibkość czy wytrzymałość. W trakcie intensywnego treningu spalasz również tłuszcz, co w konsekwencji prowadzi do zrzucenia zbędnych kilogramów. Taki rodzaj aktywności fizycznej daje możliwość osiągnięcia smukłej zdrowej sylwetki, poprawiając jednocześnie kondycję i wydolność organizmu.

TRENING FUNKCJONALNY - MIEJSCE I SPRZĘT DO ĆWICZEŃ

Ten rodzaj treningu można wykonać w domu, jak i na siłowni. Trening funkcjonalny w domu będzie różnił się od tego na siłowni tylko tym, że musisz wykorzystać jedynie przestrzeń i rzeczy, które masz w swoim otoczeniu. Do ćwiczeń wystarczy trochę miejsca i można zrobić naprawdę dobry i przynoszący wiele korzyści trening. Należy jedynie mieć na niego pomysł i wykonywać te ćwiczenia poprawnie. Wtedy nie zrobisz sobie krzywdy i zdziwisz się jakie wspaniałe efekty taki trening może przynieść.

Na siłowni jest trochę łatwiej, ponieważ siłownie dysponują dużą rozpiętością i różnorodnością sprzętu, którym możesz się posłużyć. Taśmy TRX, gumy, hantle, BOSU, piłki lekarskie i naprawdę wiele innych akcesoriów pozwoli na przeprowadzenie intensywnego treningu.

Jeśli nie chcesz kupować nowego karnetu i masz możliwość na zrobienie treningu w domu, chętnie pomogę. Przyjadę do Ciebie z własnym sprzętem i przeprowadzę trening, który Ci się spodoba. Już wiesz, że to trening stworzony dla Ciebie, ale w swoim domu nie masz możliwości go wykonać? Nie przejmuj się. Przeprowadzimy trening w plenerze lub w moim małym kameralnym studio treningowym. Zrobimy trening w miłej atmosferze, na spokojnie i bez ścisku oraz czekania na sprzęt jak to często bywa na siłowniach. Gwarantuję, że po godzinie ćwiczeń zostanie Ci uśmiech na twarzy do końca dnia. Będziesz mieć świadomość ciężko przepracowanego treningu, który niesie za sobą masę korzyści dla Twojego organizmu.