Odpowiednia ilość ruchu to dodatkowa ilość zdrowia! Poprzez ruch wytwarzane są endorfiny, a wyćwiczone ciało jest w stanie zawsze znieść więcej trudu - mięśnie umacniają się, wzmacniając również kości. Sprawia to, że człowiek nabiera więcej ochoty na podejmowanie wszelkich działań, a jednocześnie ma więcej energii. Starszy wiek nie wyklucza Cię z treningu - wręcz przeciwnie! Podejmij się wyzwania - trenuj w regularnych odstępach czasu z profesjonalnym, personalnym trenerem, a poczujesz, jak dużą różnicę sprawia trenowanie albo jego brak!

Trening dla seniorów w mieście Łódź to doskonała oferta dla osób, które chcą poczuć nową siłę młodości oraz niezwykły wpływ na ciało i umysł poprzez ruch. Każdy trening dopasowywany jest do Twoich możliwości, dzięki czemu odpowiada on Twojemu stanu zdrowotnemu, aby go tylko polepszyć. Trening dla seniorów i dzieci to możliwość aktywnego spędzenia czasu w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu - w Łodzi mamy do dyspozycji sporo pięknych parków, skwerów, a nawet sprzętu treningowego na świeżym powietrzu! Jeśli preferujesz ćwiczyć w studiu treningowym, je również możemy zaoferować. Możesz na niego zabrać swoje wnuki, by przyjemnie i aktywnie spędziły czas. Trening dla seniorów możliwy jest więc do wykonania na całym terenie Łodzi - nie musisz nawet oddalać się od swojego domu. Przyjazna, otwarta atmosfera podczas treningu poprawi Twój nastrój i pozwoli przyjemnie spędzić czas. Przede wszystkim jednak trening dla seniorów wzmocni Twój organizm oraz poprawi jego wydolność, dzięki czemu będziesz się o wiele lepiej czuć na co dzień. Nie trać czasu - popraw swoje zdrowie! Podejmij walkę z bólem poprzez ruch i odpowiedni trening. Zacznij z nami już dziś!

DLA KOGO?

Trening przeznaczony dla osób starszych.

JAK DZIAŁA?

Pomaga usprawnić Twój aparat ruchu, zapobiega powstawaniu otyłości oraz wielu chorób. Ma działanie prozdrowotne i zapewnia dodatkową formę ruchu w ciągu dnia.

GDZIE?

Trening dla seniorów w Łodzi i okolicach. Miejsce treningu jest uzależnione od Ciebie. Możemy go wykonać w Twoim domu, ogrodzie, pobliskim parku czy moim kameralnym studio. Tam, gdzie chcesz.

Człowiek w każdym wieku potrzebuje aktywności fizycznej. Jakakolwiek forma ruchu jest lepsza od spędzenia kolejnych godzin przed telewizorem. Tym bardziej, jeśli jesteś po 60-tym roku życia i coraz częściej dokuczają Ci różne dolegliwości bólowe. Ruch to zdrowie, a aktywność fizyczna niesie za sobą wiele pozytywów. Nie bój się swojego wieku. Wiek to tylko liczba, a sport i wszelka aktywność fizyczna jest wskazana bez względu na wiek.

trening dla seniorów łódź

KONSEKWENCJE BRAKU RUCHU U SENIORÓW

Kiedy się starzejesz, Twój organizm starzeje się razem z Tobą. Zanikają mięśnie, które wcześniej stabilizowały całe Twoje ciało. Częściej tracisz równowagę i nie masz takiej kontroli nad swoim ciałem jak wcześniej. To przyczynia się do zwiększenia ryzyka urazów i kontuzji. Dokuczają Ci nieprzyjemne bóle, których nie możesz się pozbyć. Brak ruchu prowadzi do otyłości sprzyjającej powstawaniu różnych chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, żylaki, cukrzyca itp.

TRENING DLA SENIORÓW ŁÓDŹ - DZIAŁANIE PROZDROWOTNE

Odpowiednio przeprowadzony trening dla seniorów niesie za sobą całą lawinę korzyści:

  • Zapobiega powstawaniu otyłości i chorób z nią związanych (nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, zawałów itp.)
  • Poprawia sprawność fizyczną, zakresy ruchów i wzmacnia mięśnie co prowadzi do większej samodzielności
  • Obniża ilość tzw. złego cholesterolu w organizmie i przyczynia się do wzrostu dobrego
  • Zmniejsza występowanie bólu przewlekłego kręgosłupa i stawów
  • Polepsza jakość snu i redukuje poziom stresu
  • Poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne, niweluje ryzyko wystąpienia np. depresji
Dobry i bezpieczny trening dla seniorów niesie za sobą jeszcze naprawdę wiele korzyści prozdrowotnych. Daje możliwość wprowadzenia aktywności fizycznej w Twoim życiu i cieszenia się z widocznych gołym okiem efektów.

TRENING DLA SENIORÓW – ŁÓDŹ

Mam doświadczenie w prowadzeniu treningów z osobami 60+. Ułożę odpowiedni plan treningowy dopasowany do Twoich możliwości i potrzeb. Uwzględnię wszelkie ograniczenia, jakie masz w swoim ciele i przygotuję trening, który pomoże usprawnić Twój aparat ruchu. Będę kontrolować poprawność wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń i pomagać w razie potrzeby, bo stawiam na bezpieczeństwo. Wszystko w przyjaznej atmosferze: u Ciebie w domu, w plenerze, w moim kameralnym studio. Miejsce i czas treningu uzgodnimy wspólnie. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na aktywność fizyczną. Skontaktuj się ze mną i ciesz ze swojej sprawności i zdrowia jak najdłużej.